SOCCER

HOCKEY

BASKETBALL

HANDBALL

VOLLEYBALL

RUGBY

LIVE
A-Z
Sep 24

ENGLAND: Premier League

17:00
FT
Arsenal
2 : 1
Everton
17:00
FT
Brentford
2 : 4
Newcastle
17:00
FT
Brighton
0 : 2
Manchester Utd
17:00
FT
Burnley
1 : 2
Nott. Forest
17:00
FT
Chelsea
2 : 1
Bournemouth
17:00
FT
Crystal Palace
5 : 0
Aston Villa
17:00
FT
Liverpool
2 : 0
Wolves
17:00
FT
Luton
2 : 4
Fulham
17:00
FT
Manchester City
3 : 1
West Ham
17:00
FT
Sheffield Utd
0 : 3
Tottenham

SPAIN: La Liga

19:00
FT
Athletic
2 : 0
Sevilla
19:00
FT
Atletico Madrid
1 : 4
Osasuna
19:00
FT
Barcelona
3 : 0
Rayo Vallecano
19:00
FT
Betis
0 : 2
Real Sociedad
19:00
FT
Cadiz
0 : 0
Las Palmas
19:00
FT
Granada CF
1 : 2
Celta
19:00
FT
Mallorca
2 : 2
Almeria
19:00
FT
Valencia
1 : 3
Girona
19:00
FT
Villarreal
4 : 4
Real Madrid

ITALY: Serie A

12:30
FT
Sassuolo
0 : 2
Cagliari
15:00
FT
Monza
0 : 1
Frosinone
15:00
FT
Udinese
1 : 1
Empoli
18:00
FT
Inter
1 : 1
Lazio
20:45
90+2
Roma
1 : 0
Genoa

FRANCE: Ligue 1

21:00
74 '
Le Havre
0 : 1
Marseille
21:00
73 '
Lens
2 : 1
Montpellier
21:00
75 '
Lille
2 : 1
Nice
21:00
72 '
Lorient
4 : 0
Clermont
21:00
73 '
Lyon
1 : 1
Strasbourg
21:00
72 '
Metz
0 : 2
Paris Saint Germain
21:00
72 '
Monaco
4 : 0
Nantes
21:00
76 '
Reims
1 : 0
Rennes
21:00
75 '
Toulouse
0 : 2
Brest

NETHERLANDS: Eredivisie

14:30
FT
AZ
3 : 3
Utrecht
14:30
FT
Almere City FC
1 : 4
NEC
14:30
FT
Feyenoord
4 : 0
Excelsior
14:30
FT
Heracles Almelo
0 : 0
Fortuna Sittard
14:30
FT
PSV
3 : 1
RKC
14:30
FT
Sparta Rotterdam
2 : 1
Heerenveen
14:30
FT
Vitesse
2 : 2
Ajax
14:30
FT
Volendam
1 : 2
Go Ahead Eagles
14:30
FT
Zwolle
1 : 2
Twente

RUSSIA: Premier League

11:00
FT
Ural
3 : 3
Orenburg
13:15
FT
Spartak
3 : 1
Rubin
15:30
FT
Rostov
2 : 1
Baltica
18:00
FT
Akhmat Groznyi
1 : 5
Zenit

ALBANIA: Superliga, Relegation Play Offs

16:00
AET
Laci
3 : 1
Flamurtari

ALBANIA: Superliga, Playoffs

20:00
FT
Egnatia R
0 : 0
Vllaznia

ANDORRA: Primera Divisio

17:00
FT
Atletic Escaldes
8 : 0
Atletic America
h2h
17:00
FT
Ordino
1 : 1
Carroi
h2h
17:00
FT
Pas de la Casa
2 : 2
Esperanca dAndorra
h2h
17:00
FT
Penya Encarnada
1 : 3
Inter Escaldes
h2h
17:00
FT
UE Santa Coloma
0 : 0
Santa Coloma
h2h

ARMENIA: Premier League

15:00
FT
West Armenia
3 : 2
CSKA FC

AUSTRIA: Regionalliga, West

15:30
FT
Altach-2
0 : 2
Schwaz
h2h

AUSTRIA: Bundesliga - Women

10:30
FT
Lustenau W
0 : 5
Austria Wien W
h2h
12:45
FT
Vorderland W
1 : 2
St. Polten W
h2h

AUSTRIA: Bundesliga, Championship Group

17:00
FT
Rapid
0 : 3
Hartberg
17:00
FT
Salzburg
7 : 1
LASK Linz
17:00
FT
Sturm
2 : 0
Austria Klagenfurt

AZERBAIJAN: Premier League

14:00
FT
Gabala
2 : 0
Araz
h2h

BELARUS: Premier League

19:00
FT
Dinamo Minsk
3 : 2
Shakhtyor Soligorsk

BELARUS: Premier League - Women

13:00
FT
Zorka W
7 : 0
Gomel W
h2h
16:00
FT
Bobruichanka W
3 : 1
Dnepr Mogilev W
h2h

BELARUS: 1. Division

14:00
FT
Lokomotiv Gomel
1 : 1
Energetik-BGU
h2h
15:00
FT
Torpedo-BelAZ-2
1 : 1
Volna
h2h
17:00
FT
Bumprom
0 : 1
Dnepr-Rogachev
h2h

BELGIUM: First Division A, Championship Group

13:30
FT
Cercle Brugge
1 : 2
St. Gilloise
18:30
FT
Anderlecht
0 : 1
Club Brugge

BELGIUM: Second Amateur Division ACFF, Playoffs

15:00
FT
Rochefort
0 : 5
Tubize
h2h

BELGIUM: First Division A, Relegation

19:15
FT
Lommel United
0 : 1
Kortrijk
h2h

BOSNIA HERZEGOVINA: Prva Liga, FBiH

17:00
FT
Tesanj
2 : 1
Bratsvo Gracanica
h2h

BOSNIA HERZEGOVINA: Prva Liga, RS

17:30
FT
Banja Luka
3 : 3
Kozara Gradiska
h2h

BULGARIA: Parva Liga, Championship Group

19:30
FT
Cherno More
4 : 0
Ludogorets

BULGARIA: Third League, South-East

17:00
FT
Levski Karlovo
1 : 2
Nesebr
h2h
17:00
FT
Spartak Pd
10 : 1
Karnobat
h2h
17:00
FT
Yambol 1915
0 : 1
Atletik Kuklen
h2h
18:00
FT
Sozopol
1 : 2
Botev-2
h2h

BULGARIA: Third League, South-West

16:00
FT
CSKA 1948 Sofia-3
4 : 2
Vihren
h2h

BULGARIA: Third League, North-East

16:00
FT
Dorostol Silistra
4 : 1
Svetkavitsa
h2h
16:00
FT
Kubrat
0 : 2
Cherno More-2
h2h
16:00
FT
Septemvri Tervel
2 : 0
Spartak Varna-2
h2h
16:00
FT
Ustrem Donchevo
0 : 2
Ludogorets-3
h2h

CROATIA: HNL

17:00
FT
Hajduk Split
2 : 1
NK Gorica
19:30
FT
Osijek
2 : 0
Rijeka

CROATIA: 1 HNL

14:50
FT
Sibenik
2 : 1
Vukovar
h2h
17:30
FT
Croatia Zmijavci
0 : 2
Dugopolje
h2h

CROATIA: First League, Championship Group - Women

16:30
FT
Osijek W
4 : 1
Split W
h2h

CROATIA: First League, Relegation Group - Women

16:00
FT
Donat W
1 : 1
Agram W
h2h
19:30
FT
Medjimurje Cakovec W
3 : 1
Gorica W
h2h

CZECH REPUBLIC: Division 2

17:00
FT
Brno
4 : 3
Hanacka
17:00
FT
Chrudim
1 : 3
Olomouc-2
17:00
FT
Jihlava
1 : 2
Zizkov
17:00
FT
Prostejov
3 : 1
Opava
17:00
FT
Sparta Praha-2
2 : 2
Vlasim
17:00
FT
Taborsko
0 : 0
Dukla Praha
17:00
FT
Varnsdorf
1 : 0
Pribram
17:00
FT
Vyskov
0 : 0
Lisen

CZECH REPUBLIC: 1 Liga, Championship Group - Women

14:00
FT
Slovacko W
2 : 2
Liberec W
h2h

CZECH REPUBLIC: 3. liga, MSFL

10:30
FT
Zlin-2
2 : 2
Unichov
h2h

CZECH REPUBLIC: 3. liga, CFL A

10:15
FT
Bohemians 1905-2
2 : 3
Admira Praha
h2h
10:15
FT
Dukla Praha-2
0 : 3
Loko Vltavin
h2h
10:30
FT
Plzen-2
2 : 3
Prestice
h2h

CZECH REPUBLIC: 4. liga, Group A

11:00
FT
Pribram-2
1 : 5
Slavoj Cesky Krumlov
h2h
16:00
FT
Jindrichuv Hradec
0 : 7
Petrin Plzen
h2h

CZECH REPUBLIC: 4. liga, Group C

10:15
FT
Chrudim-2
1 : 3
Velke Hamry
h2h
17:00
FT
Caslav
1 : 0
Turnov
h2h
17:00
FT
Trutnov
1 : 6
Benatky nad Jizerou
h2h

CZECH REPUBLIC: 4. liga, Group D

10:15
FT
Breclav
0 : 1
Dalnice Sperice
h2h
15:00
FT
Humpolec
0 : 2
Brno-2
h2h
17:00
FT
Pelhrimov
1 : 3
Sokol Lanzhot
h2h
17:00
FT
Slavoj Polna
0 : 0
Lisen-2
h2h
17:00
FT
Velka Bites
5 : 0
Stara Rise
h2h

CZECH REPUBLIC: 4. liga, Group E

17:00
FT
Strani
4 : 1
Viktorie Prerov
h2h
17:00
FT
Tatran Vsechovice
2 : 3
Slavicin
h2h

CZECH REPUBLIC: 1. Liga, Relegation Group

17:00
FT
Budejovice
2 : 2
Jablonec
17:00
FT
Pardubice
4 : 0
Karvina
17:00
FT
Zlin
1 : 2
Bohemians 1905

CZECH REPUBLIC: 1. Liga, Conference League Play Offs

15:00
FT
Teplice
0 : 1
Hradec Kralove

CZECH REPUBLIC: 4. liga, Group F

15:00
FT
Krnov
3 : 1
Opava-2
h2h
17:00
FT
Beskyd Frenstat
1 : 1
Bospor Bohumin
h2h
17:00
FT
Polanka nad Odrou
1 : 1
FC Vratimov
h2h
17:00
FT
Sumperk
4 : 0
Slavoj Olympia Bruntal
h2h

CZECH REPUBLIC: 3. liga, CFL B

10:15
FT
Chlumec nad Cidlinou
1 : 6
Liberec-2
h2h
17:00
FT
Sokol Brozany
1 : 1
Hradec Kralove-2
h2h
17:00
FT
Sokol Zapy
6 : 0
Pardubice-2
h2h

CZECH REPUBLIC: 2 Liga, Promotion round - Women

15:00
FT
Olomouc W
0 : 2
FC Praha W
h2h

DENMARK: Division 2, Relegation Group

14:00
FT
Thisted
1 : 0
Hellerup
h2h

DENMARK: Superliga, Relegation Group

14:00
FT
OB Odense
2 : 0
Randers FC

DENMARK: Denmark Series, Relegation group

13:00
FT
AaB Aalborg-2
1 : 0
Fjordager

ENGLAND: League Two, Playoffs

14:00
FT
Crawley Town
2 : 0
Crewe

ENGLAND: Premier League 2, Playoffs

13:00
FT
Tottenham U-21
2 : 1
Chelsea U-21

ESTONIA: Meistriliiga

13:30
FT
Tallinna Kalev
2 : 0
Nomme United
16:00
FT
Vaprus Parnu
0 : 2
Levadia T

ESTONIA: Esiliiga A

11:30
FT
Tabasalu Charma
1 : 2
FCI Tallinn
h2h
11:30
FT
Viimsi Igiliikur
2 : 4
Flora-2
h2h
11:30
FT
Welco Tartu
2 : 1
Paide-2
h2h

ESTONIA: Esiliiga B

11:30
FT
Johvi Phoenix
5 : 1
Trans Narva-2
h2h
11:30
FT
Legion
2 : 0
Kuressaare-2
h2h
11:30
FT
Tammeka Tartu-2
4 : 1
Tulevik Viljandi
h2h
11:30
FT
Tartu Kalev
1 : 3
Nomme Kalju-2
h2h

EUROPE: All-Island Cup - Women

15:00
FT
Crusaders W
2 : 2
Shamrock Rovers W
19:00
FT
Sligo Rovers W
1 : 5
Glentoran W

FINLAND: Veikkausliiga

15:00
FT
Gnistan
0 : 0
KuPS
17:30
FT
EIF
1 : 1
Lahti

FINLAND: Ykkonen

15:00
FT
OLS
1 : 0
PKKU

FINLAND: Kansallinen Liiga - Women

13:00
FT
PK-35 W
1 : 5
HPS W
h2h

FINLAND: Kakkonen, Group B

14:00
FT
I-Kissat
1 : 6
Tampere United
h2h
17:30
FT
TPV
0 : 4
Inter Turku-2
h2h

FINLAND: Kakkonen, Group C

15:00
FT
GBK
2 : 5
SJK-j Apollo
h2h
15:00
FT
Kuopion Elo
5 : 2
OPS
h2h

FINLAND: Kolmonen, Etela, Group B

12:00
FT
Loviisa
0 : 2
LPS
h2h

FINLAND: Kolmonen, Pohjoinen

15:00
FT
Kajaani
5 : 2
Roi United
h2h

FINLAND: Ykkosliiga

15:00
FT
SJK-2
2 : 0
SalPa
h2h
17:30
FT
Jaro
2 : 1
PK-35
h2h
17:30
FT
MP
0 : 3
JaPS
h2h

FRANCE: Division 2 - Women

15:00
FT
Albi-Marssac W
1 : 1
Le Mans W
h2h
15:00
FT
Lens W
3 : 1
Orleans W
h2h
15:00
FT
Montauban W
2 : 4
Evian W
h2h
15:00
FT
Nice W
1 : 1
Marseille W
h2h
15:00
FT
Rodez W
1 : 1
Metz W
h2h
15:00
FT
Strasbourg W
2 : 0
Nantes W
h2h

GEORGIA: Erovnuli Liga

17:00
FT
Gagra
2 : 0
Telavi
18:00
FT
Kolkheti
2 : 5
Torpedo K.
19:00
FT
Dinamo Batumi
2 : 3
Iberia 1999

GEORGIA: Erovnuli Liga 2

15:00
FT
Rustavi
1 : 0
Dusheti Aragvi
h2h
15:00
FT
Sioni
4 : 0
Kolkheti Khobi
h2h
15:00
FT
WIT Georgia
1 : 2
Spaeri
h2h
16:00
FT
Dinamo Tb-2
1 : 1
Gareji
h2h
18:00
FT
Shturmi
1 : 2
Lokomotiv Tbilisi
h2h

GERMANY: 2. Bundesliga

15:30
FT
Elversberg
0 : 3
Karlsruher
15:30
FT
Fortuna Dusseldorf
3 : 2
Magdeburg
15:30
FT
Greuther Furth
2 : 0
Schalke 04
15:30
FT
Hamburger
4 : 1
Nurnberg
15:30
FT
Hannover
1 : 2
Holstein Kiel
15:30
FT
Hansa
1 : 2
Paderborn
15:30
FT
Kaiserslautern
5 : 0
Braunschweig
15:30
FT
Osnabruck
2 : 1
Hertha
15:30
FT
Wehen Wiesbaden
1 : 2
St. Pauli

GERMANY: Regionalliga Nord

15:30
FT
St. Pauli-2
0 : 2
Hannover-2
h2h

GERMANY: Regionalliga Nordost

13:00
FT
BFC Dynamo
3 : 1
BAK 07
h2h
13:00
FT
Babelsberg 03
0 : 0
Altglienicke
h2h
13:00
FT
Carl Zeiss Jena
2 : 0
Eilenburg
h2h
13:00
FT
Chemnitzer
2 : 2
Erfurt
h2h
13:00
FT
Greifswalder FC
4 : 1
ZFC Meuselwitz
h2h
13:00
FT
Hertha-2
0 : 2
Energie
h2h
13:00
FT
Lokomotive Leipzig
2 : 0
Zwickau
h2h
13:00
FT
Luckenwalde
1 : 3
Chemie Leipzig
h2h
17:30
FT
Viktoria Berlin
2 : 2
Hansa-2
h2h

GERMANY: U-19 Bundesliga, Playoffs

11:00
FT
Hoffenheim U-19
4 : 0
Borussia M U-19

GERMANY: Oberliga, Nordost-Nord

14:00
FT
Rostocker FC
4 : 1
Sparta Lichtenberg
h2h

GERMANY: Oberliga, Nordost-Sud

14:00
FT
VfL Halle
2 : 3
SC Freital
h2h

GERMANY: Oberliga, Westfalen

15:00
FT
Turkspor Dortmund
4 : 2
Wattenscheid
h2h

GERMANY: Bundesliga 2 - Women

11:00
FT
Andernach W
0 : 4
Hamburger W
h2h
11:00
FT
Gutersloh W
3 : 1
Bayern-2 W
h2h
11:00
FT
Hoffenheim-2 W
0 : 2
Meppen W
h2h
11:00
FT
Wolfsburg-2 W
1 : 1
Ingolstadt W
h2h
14:00
FT
Eintracht Frankfurt-2 W
1 : 0
SC Sand W
h2h
14:00
FT
Weinberg W
0 : 4
Carl Zeiss Jena W
h2h

GREECE: Super League, Championship Group

19:00
FT
AEK
3 : 0
Lamia
19:00
FT
Aris
1 : 2
PAOK
19:00
FT
Panathinaikos
2 : 2
Olympiakos

GREECE: Division A - Women

11:00
FT
Volos W
0 : 7
Rethymniakos W
h2h
12:00
FT
Asteras Tripolis W
1 : 0
Seirines Grevenon W
h2h
16:00
FT
Larissa W
0 : 1
Kastoria W
h2h
16:00
FT
Olimpiada Imittou W
2 : 3
Panathinaikos W
h2h
16:00
FT
Trikala W
0 : 2
Atromitos W
h2h

HUNGARY: NB I

17:15
FT
Kecskemeti TE
2 : 1
Zalaegerszeg
20:15
FT
Ferencvaros
2 : 0
Ujpest

HUNGARY: NB II

17:00
FT
Budafoki
2 : 0
Pecs
h2h
17:00
FT
Haladas
1 : 3
Ajka
h2h
17:00
FT
Honved
2 : 2
Gyirmot
h2h
17:00
FT
Nyiregyhaza
2 : 1
Csakvar
h2h
17:00
FT
Siofok
0 : 3
Kozarmisleny
h2h
17:00
FT
Soroksar
3 : 1
Kazincbarcikai
h2h
17:00
FT
Szeged
3 : 2
Mosonmagyarovar
h2h
17:00
FT
Tiszakecske
1 : 1
BVSC-Zuglo
h2h

HUNGARY: NB III, Northeast

11:00
FT
Debrecen-2
1 : 2
Senyo Carnifex
h2h
17:00
FT
Cigand
2 : 1
Diosgyor-2
h2h
17:00
FT
Egri FC
1 : 2
Tiszafuredi
h2h
17:00
FT
Gyongyos
0 : 3
Putnok
h2h
17:00
FT
Hatvan
2 : 0
Ujpest-2
h2h
17:00
FT
Karcagi
1 : 1
Varda-2
h2h
17:00
FT
Salgotarjan
4 : 1
REAC
h2h
17:00
FT
Tiszaujvaros
1 : 1
DEAC
h2h

HUNGARY: NB III, Northwest

11:00
FT
Gyirmot-2
5 : 2
Zalaegerszeg-2
h2h
11:00
FT
Puskas-2
1 : 1
Budaors
h2h
17:00
FT
Bicskei
4 : 3
Gyor-2
h2h
17:00
FT
Csornai
1 : 1
Sopron
h2h
17:00
FT
Dorog
2 : 3
Haladas VSE
h2h
17:00
FT
Keruleti
2 : 2
Balatonfuredi
h2h
17:00
FT
Tatabanya FC
2 : 1
Komarom
h2h
17:00
FT
Veszprem
1 : 0
Kelen
h2h

HUNGARY: NB III, Southeast

11:00
FT
Kecskemeti TE-2
7 : 0
Fuzesgyarmati
h2h
11:00
FT
Vasas-2
2 : 1
ESMTK
h2h
17:00
FT
Cegled
2 : 4
Dabas
h2h
17:00
FT
Hodmezovasarhely
1 : 0
Elore
h2h
17:00
FT
Korosladany MSK
1 : 5
Bekescsaba
h2h
17:00
FT
Monori
1 : 3
Martfui
h2h
17:00
FT
Penzugyor
1 : 1
Honved-2
h2h
17:00
FT
Szolnok
2 : 1
Szeged-2
h2h

HUNGARY: NB III, Southwest

11:00
FT
Fehervar-2
0 : 2
Kaposvari Rakoczi
h2h
11:00
FT
Paks-2
2 : 2
Szekszard
h2h
17:00
FT
Erdi
4 : 1
Mohacs
h2h
17:00
FT
Gardony Varosi
3 : 2
MTK-2
h2h
17:00
FT
Nagykanizsai
3 : 1
Ferencvaros-2
h2h
17:00
FT
PTE-PEAC
0 : 1
Ivancsa
h2h
17:00
FT
Szentlorinc
3 : 0
Dunaujvaros FC
h2h

ICELAND: National cup - Women

16:00
FT
Afturelding W
1 : 0
Vikingur W
16:00
FT
Valur W
8 : 0
Fram W
16:30
FT
FH W
3 : 2
Fjardab-Hottur-Leiknir W
18:00
FT
Throttur Reykjavik W
5 : 0
Fylkir W
21:30
HT
Stjarnan W
1 : 2
Breidablik W

ICELAND: 3. Deild

19:00
FT
Magni
2 : 1
KV
h2h

IRELAND: FAI Cup

15:00
FT
Ballyfermot
3 : 0
Rockmount
15:00
FT
Pike Rovers
1 : 1
Villa
15:30
FT
Wilton United
1 : 0
Glebe North
16:00
FT
Cockhill Celtic
7 : 1
Ayrfield

ISRAEL: Ligat Al, Relegation Group

19:00
FT
Hapoel Petah Tikva
1 : 3
Maccabi Netanya

ITALY: Serie C1, play-out

18:00
FT
Novara
2 : 1
Fiorenzuola
18:00
FT
Vis Pesaro
4 : 3
Recanatese
20:30
FT
Monopoli
1 : 1
Virtus Francavilla
20:30
FT
Potenza
1 : 1
Monterosi Tuscia

ITALY: Campionato Nacionale Primavera 1

11:00
FT
Genoa U-19
2 : 4
Sassuolo U-19
h2h
11:00
FT
Torino U-19
3 : 3
Milan U-19
h2h
11:00
FT
Verona U-19
3 : 5
Cagliari U-19
h2h

ITALY: Super Cup Serie C

17:45
FT
Cesena
2 : 2
Juve Stabia

ITALY: Serie D, Winners stage

16:00
FT
Alcione
1 : 2
Caldiero Terme
16:00
FT
Campobasso
2 : 0
Athletic Carpi
16:00
FT
Trapani
2 : 3
Cavese

ITALY: Serie B - Women

15:00
FT
Bologna W
3 : 3
Arezzo W
h2h
15:00
FT
Cesena W
3 : 1
Verona W
h2h
15:00
FT
Genoa W
1 : 2
Res Roma W
h2h
15:00
FT
Lazio W
1 : 1
Parma W
h2h
15:00
FT
Pavia W
1 : 6
Brescia W
h2h
15:00
FT
San Marino Academy W
1 : 3
Ternana W
h2h
15:00
FT
Tavagnacco W
1 : 3
Ravenna W
h2h
16:00
FT
Chievo Verona W
2 : 1
Freedom W
h2h

ITALY: Serie A, Championship round - Women

14:30
FT
Roma W
5 : 0
Fiorentina W
h2h

ITALY: Serie A, Relegation round - Women

12:30
FT
Pomigliano W
3 : 1
Napoli W
h2h

ITALY: Serie D, Group A Playoffs

16:00
FT
Chisola
0 : 1
Vado
h2h

ITALY: Serie D, Group B Playoffs

16:00
FT
Calvina
1 : 0
Varesina
h2h

ITALY: Serie D, Group C Playoffs

16:00
FT
Bassano Virtus
0 : 3
Campodarsego
h2h

ITALY: Serie D, Group D Playoffs

16:00
FT
Ravenna
1 : 1
Corticella
h2h

ITALY: Serie D, Group E Playoffs

20:30
FT
Grosseto
3 : 0
Tau Altopascio
h2h

ITALY: Serie D, Group F Playoffs

16:00
FT
LAquila
1 : 1
Sambenedettese
h2h

ITALY: Serie D, Group G Playoffs

16:00
FT
Romana
3 : 1
Cassino
h2h

ITALY: Serie D, Group H Playoffs

18:00
FT
Martina
0 : 1
Nardo Calcio
h2h

ITALY: Serie D, Group I Playoffs

16:00
FT
Siracusa
2 : 1
Reggio Calabria
h2h

KAZAKHSTAN: Premier League

14:00
FT
Shakhter Karaganda
1 : 0
Tobol
16:00
FT
Zhetysu
0 : 0
Kyzyl-Zhar
18:00
FT
Yelimay Semey
1 : 1
Kairat

LATVIA: Virsliga

17:00
FT
FK Jelgava
1 : 5
Riga
19:00
FT
Auda
1 : 1
Liepaja

LATVIA: 1.Liga

13:00
FT
PPK
2 : 0
Skanstes
h2h
15:00
FT
JDFS Alberts
3 : 0
FK Rezekne
h2h
18:00
FT
Ventspils
2 : 0
Ogre
h2h

LATVIA: National cup

09:30
FT
Upesciema Warriors
3 : 1
Staiceles Bebri
13:00
FT
Salaspils FK
7 : 2
Livani
Jules Verne
-
FK Cesis
Riga United
-
Kadaga

LITHUANIA: A Lyga

15:00
FT
Dziugas Telsiai
1 : 1
Banga
17:30
FT
Zalgiris
1 : 0
Kauno Zalgiris

LITHUANIA: 1 Lyga

13:00
FT
Ekranas
3 : 1
Hegelmann Litauen-2
h2h
15:00
FT
Siauliai-2
2 : 5
Atmosfera
h2h

NORTH MACEDONIA: Liga 2

17:00
FT
Baskimi
1 : 0
Teteks
h2h
17:00
FT
Belasica Strumica
2 : 1
Aresimi
h2h
17:00
FT
Detonit Plachkovica
2 : 0
Karaorman Struga
h2h
17:00
FT
Novaci
2 : 1
FK Skopje
h2h
17:00
FT
Ohrid
2 : 0
Kozuv Gevgelija
h2h
17:00
FT
Osogovo
3 : 0
Pelister
h2h
17:00
FT
Pobeda
1 : 5
Besa Doberdoll
h2h
17:00
FT
Sasa
5 : 3
Vardar Negotino
h2h

POLAND: Ekstraklasa

12:30
FT
Cracovia
2 : 0
Rakow
15:00
FT
Warta Poznan
0 : 1
Legia
17:30
FT
Widzew
1 : 1
Lech

POLAND: I Liga

15:00
FT
Polonia Warszawa
1 : 1
Odra Opole
18:00
FT
Nieciecza
6 : 1
Tychy 71
20:30
90+
Lechia Gdansk
2 : 1
Arka Gdynia

POLAND: Division 2

16:00
FT
Zaglebie L-2
1 : 0
LKS Lodz-2
h2h
17:30
FT
Skra Czestochowa
2 : 2
Olsztyn
h2h
20:15
FT
Kotwica Kolobrzeg
2 : 0
Hutnik Krakow
h2h

POLAND: Central Youth League

12:00
FT
Legia U-19
2 : 1
Zaglebie L U-19
h2h
12:00
FT
Sandecja Nowy Sacz U-19
0 : 5
Lech U-19
h2h
14:00
FT
Gornik Zabrze U-19
2 : 1
Polonia Warszawa U-19
h2h
16:00
FT
Widzew U-19
2 : 2
Cracovia U-19
h2h

POLAND: III Liga, Group 1

12:00
FT
Pelikan Lowicz
3 : 2
Warta Sieradz
h2h
15:00
FT
Pilica Bialobrzegi
2 : 6
Lechia Tomaszow Mazowiecki
h2h

POLAND: III Liga, Group 2

15:00
FT
Blekitni Stargrad
0 : 1
Swit Skolwin
h2h

POLAND: III Liga, Group 3

12:00
FT
Slask-2
3 : 0
Rakow-2
h2h

POLAND: III Liga, Group 4

13:00
FT
Podlasie Biala Podlaska
0 : 2
Wislanie Jaskowice
h2h
16:00
FT
Wiazownica
5 : 1
Garbarnia
h2h
17:00
FT
Avia Swidnik
0 : 2
Chelmianka Chelm
h2h

POLAND: National cup - Women

13:00
FT
Katowice W
3 : 0
Slask W

PORTUGAL: Segunda Liga

12:00
FT
AVS
0 : 1
Tondela
12:00
FT
Academico Viseu
2 : 2
Maritimo
15:00
FT
Oliveirense
1 : 3
Leixoes
17:30
FT
Nacional
2 : 0
CD Mafra
17:30
FT
Santa Clara
2 : 0
Leiria

PORTUGAL: National cup - Women

18:15
FT
SL Benfica W
4 : 1
Racing Power W

PORTUGAL: Campeonato de Portugal, Promotion Group

13:00
FT
Moncarapachense
0 : 1
Lusitania
h2h
18:00
FT
Amarante
2 : 0
Pevidem
h2h
18:00
FT
Sao Joao Ver
2 : 1
Os Limianos
h2h
18:00
FT
Uniao Santarem
0 : 0
Setubal
h2h

PORTUGAL: Liga 3, Promotion Group

16:00
FT
Academica
2 : 3
Varzim
h2h
16:00
FT
Braga-2
0 : 0
Atletico CP
h2h
16:00
FT
Lusitano Lourosa
3 : 2
Alverca
h2h
16:00
FT
Sp. Covilha
0 : 2
Felgueiras
h2h

PORTUGAL: U-19 League, Relegation round

16:00
FT
Setubal U-19
1 : 3
Lusitania U-19
h2h

ROMANIA: Liga 1, Championship Group

20:00
FT
Rapid B
2 : 0
Steaua

ROMANIA: Superliga, Championship Group - Women

11:30
FT
Olimpia Cluj W
4 : 1
Poli Timisoara W
h2h

ROMANIA: Superliga, Relegation Group - Women

10:00
FT
Banat W
0 : 1
Gloria 2018 Bistrita W
h2h
14:00
FT
Universitatea Alexandria W
9 : 1
Targu Mures W
h2h

ROMANIA: Liga 1, Conference League Play Offs

13:30
FT
Otelul
0 : 2
Universitatea Cluj

RUSSIA: Second League A, Spring Season Silver

14:00
FT
Tekstilshik
1 : 0
Avangard
h2h
14:00
FT
Torpedo Miass
0 : 3
Spartak Kostroma
h2h
15:00
FT
Dynamo Br
0 : 0
Volga Ulyanovsk
h2h
15:00
FT
Kaluga
3 : 0
Khimik Dzerzhinsk
h2h
15:00
FT
Mashuk-KMV
0 : 1
Irtysh Omsk
h2h

RUSSIA: Second League A, Spring Season Gold

14:00
FT
Chelyabinsk
0 : 0
Ufa
h2h
14:00
FT
Metallurg L.
0 : 0
Novosibirsk
h2h
14:00
FT
Rodina Moskva-2
2 : 0
Rotor
h2h
15:30
FT
FK Krasnodar-2
0 : 0
FC Chayka
h2h
17:00
FT
FK Murom
0 : 1
Veles
h2h

RUSSIA: Second League B, Group 1

15:00
FT
Astrakhan
3 : 0
Dynamo Makhachkala-2
h2h
15:30
FT
FK Pobeda
0 : 0
Rubin Yalta
h2h

RUSSIA: Second League B, Group 2

11:00
FT
Irkutsk
3 : 3
Dinamo St Petersburg
h2h
13:00
FT
Saturn
1 : 1
Chertanovo
h2h
13:00
FT
Zenit-2
2 : 1
Yenisey-2
h2h
20:00
FT
Spartak-2
1 : 1
Torpedo Vl
h2h

RUSSIA: Second League B, Group 3

07:00
FT
FC Sakhalin
1 : 0
Orel
h2h
13:00
FT
Arsenal Tula-2
0 : 0
SKA Khabarovsk-2
h2h
13:00
FT
Kosmos
1 : 0
Ryazan
h2h
13:00
FT
Zenit Penza
3 : 0
Kvant Obninsk
h2h
15:00
FT
Kolomna
0 : 0
Salyut
h2h
16:00
FT
Kompozit
1 : 2
Dinamo Vladivostok
h2h
16:00
FT
Spartak Tambov
3 : 1
FK Strogino
h2h

RUSSIA: Second League B, Group 4

12:00
FT
Kr. Sovetov-2
2 : 2
Nizhnyi Novgorod-2
h2h

SCOTLAND: Premier League, Relegation Group

16:00
FT
Livingston
1 : 1
Hibernian
16:00
FT
Motherwell
1 : 2
St. Johnstone
16:00
FT
Ross County
2 : 2
Aberdeen

SCOTLAND: SWPL 1, Championship round - Women

15:10
FT
Celtic W
1 : 0
Hibernian W
h2h
15:10
FT
Glasgow City W
2 : 0
Hearts W
h2h
15:10
FT
Rangers W
4 : 0
Partick Thistle W
h2h

SCOTLAND: SWPL 1, Relegation round - Women

13:00
FT
Dundee United W
0 : 1
Motherwell W
h2h
13:00
FT
Hamilton W
0 : 3
Montrose W
h2h
13:00
FT
Spartans W
2 : 1
Aberdeen W
h2h

SERBIA: Prva Liga, Relegation Group

17:00
FT
Kolubara
0 : 1
Sloboda Uzice
h2h
17:00
FT
Metalac
0 : 1
Mladost Novi Sad
h2h
17:00
FT
RFK Novi Sad
2 : 3
Dubocica
h2h
17:00
FT
Radnicki Novi Beograd
0 : 1
OFK Vrsac
h2h

SERBIA: Srpska Liga, Belgrade

17:00
FT
Jedinstvo Surcin
5 : 0
Sindelic
h2h

SERBIA: Srpska Liga, East

17:00
FT
Buducnost Popovac
0 : 2
Jedinstvo Krusevac
h2h
17:00
FT
Radnicki Pirot
0 : 0
Dunav Prahovo
h2h
17:00
FT
Vlasina
3 : 1
Radnicki Svilajnac
h2h

SERBIA: Srpska Liga, Vojvodina

11:00
FT
Dinamo Pancevo
3 : 0
Tisa Adorjan
h2h
17:00
FT
Borac Sajkas
3 : 2
Kabel Novi Sad
h2h
17:00
FT
Podunavac
0 : 2
Backa Palanka
h2h

SERBIA: Srpska Liga, West

17:00
FT
Mihajlovac
1 : 4
Mladi Radnik
h2h
17:00
FT
Vrelo Sport
0 : 2
Josanica
h2h

SLOVAKIA: 4. liga, West

17:00
FT
Imel
1 : 1
Trebatice
h2h
17:00
FT
Lednicke Rovne
3 : 0
Slovan Levice
h2h
17:00
FT
Lokomotiva Kozarovce
1 : 1
SK Blava
h2h
17:00
FT
Trencianske Stankovce
4 : 0
Gabcikovo
h2h
17:00
FT
Zlate Moravce-2
0 : 1
Nafta Gbely
h2h

SLOVAKIA: 4. Liga, Center

17:00
FT
Sokol Zubrohlava
4 : 2
Slavia Staskov
h2h

SLOVAKIA: 3. Liga, East

11:00
FT
Slavia TU Kosice
1 : 0
Snina
h2h
17:00
FT
Banik Kalinovo
1 : 3
Oravske Vesele
h2h
17:00
FT
Filakovo
0 : 1
Lipany
h2h
17:00
FT
Svidnik
1 : 2
Vranov nad Toplou
h2h
17:00
FT
Tesla Stropkov
4 : 1
Namestovo
h2h

SLOVAKIA: 3. Liga, West

10:30
FT
Raca
4 : 0
Banik Lehota
h2h
17:00
FT
Podkonice
1 : 0
Castkovce
h2h

SLOVAKIA: 4. Liga, Bratislava

17:00
FT
Nova Dedinka
2 : 0
Slovan Most
h2h
17:00
FT
Rovinka
2 : 3
Tomasov
h2h

SLOVAKIA: 4. Liga, East

17:00
FT
FK Cana
3 : 2
Sokol Lubotice
h2h
17:00
FT
Lokomotiva Kosice
7 : 1
Sabinov
h2h
17:00
FT
Mladost Kalsa
1 : 5
Kechnec
h2h
17:00
FT
Spartak Medzev
3 : 0
Medzilaborce
h2h
17:00
FT
Velky Saris
4 : 1
Pavlovce nad Uhom
h2h

SLOVAKIA: U-19 League

11:00
FT
Trencin U-19
7 : 1
DAC U-19
h2h

SLOVENIA: 1. SNL

17:30
FT
Koper
1 : 1
Maribor
17:30
FT
Olimpija
0 : 1
Bravo

SLOVENIA: 2. SNL

15:00
FT
Bilje
3 : 0
NK Bistrica
h2h
15:00
FT
Brinje
1 : 1
Ilirija Ljubljana
h2h
15:00
FT
Nafta
0 : 2
Dravinja
h2h
15:00
FT
Rudar Velenje
0 : 5
NK Krka
h2h
15:00
FT
Tabor Sezana
0 : 0
Primorje
h2h

SLOVENIA: 1. SZNL, Championship round - Women

13:00
FT
Radomlje W
0 : 3
Olimpija W
h2h

SLOVENIA: 1. SZNL, Relegation round - Women

15:00
FT
ZNK Ptuj W
1 : 3
Primorje W
h2h

SPAIN: La Liga2

14:00
FT
Eibar
1 : 0
FC Cartagena
16:15
FT
AD Alcorcon
1 : 1
Valladolid
21:00
74 '
Zaragoza
1 : 2
Ferrol

SPAIN: Primera RFEF, Relegation Playoff

12:00
FT
Izarra
1 : 0
Formentera
18:00
FT
Real Aviles
1 : 0
Ciudad Real

SPAIN: Tercera Division, Group 14, Playoffs

18:30
FT
Villafranca SP
1 : 1
Azuaga
h2h
19:00
FT
Moralo
0 : 2
CD Coria
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 17, Playoffs

18:00
FT
Caspe
1 : 1
Cuarte Industrial
h2h
18:00
FT
Epila
0 : 2
Ebro
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 1, Playoffs

20:00
FT
UD Ourense
2 : 2
Arosa
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 2, Playoffs

17:00
FT
Ceares
0 : 1
Lealtad
h2h
18:00
FT
Entregu
0 : 0
Sporting Gijon-2
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 3, Playoffs

18:00
FT
Vimenor
0 : 1
Laredo
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 5, Playoffs

12:30
FT
Prat
0 : 1
Hospitalet
h2h
19:00
FT
Badalona-2
3 : 0
Vilassar de Mar
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 6, Playoffs

18:00
FT
Utiel
0 : 0
Jove Espanol
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 7, Playoffs

12:00
FT
Colonia Moscardo
0 : 0
Mostoles
h2h
12:00
FT
Las Rozas
1 : 1
Leganes-2
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 8, Playoffs

18:00
FT
Cultural Leonesa-2
0 : 4
Atletico Tordesillas
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 9, Playoffs

12:00
FT
Almeria-2
3 : 1
Malaga-2
h2h
19:00
FT
Torre Del Mar
1 : 1
Real Jaen
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 10, Playoffs

17:00
FT
Ceuta-2
1 : 1
Ciudad de Lucena
h2h
18:30
FT
Pozoblanco
0 : 1
Xerez Deportivo
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 12, Playoffs

13:00
FT
Las Palmas-2
0 : 1
Union Sur Yaiza
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 13, Playoffs

19:00
FT
Caravaca
0 : 0
Cieza
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 16, Playoffs

12:00
FT
Varea
1 : 1
Anguiano
h2h
18:00
FT
Oyonesa
4 : 1
CD Alfaro
h2h

SPAIN: Tercera Division, Group 18, Playoffs

18:00
FT
Quintanar del Rey
2 : 0
Cazalegas
h2h
19:00
FT
Socuellamos
1 : 2
Toledo
h2h

SPAIN: Segunda Division, Promotion Playoff

12:00
FT
CE Europa
1 : 3
Betis-2
18:00
FT
Badalona
0 : 0
Orihuela CF
18:00
FT
Marbella
2 : 1
Getafe-2
18:00
FT
Numancia
2 : 0
Utebo
18:00
FT
Pontevedra
3 : 1
Zaragoza-2
18:00
FT
UD Logrones
1 : 0
Guijuelo
19:00
FT
Yeclano
2 : 0
Lleida Esportiu
19:30
AET
Zamora
2 : 0
Sant Andreu

SWEDEN: Superettan

13:00
FT
Landskrona
0 : 0
Orebro
15:00
FT
Sandviken
3 : 1
Varberg

SWEDEN: Allsvenskan

14:00
FT
Brommapojkarna
2 : 1
IFK Norrkoping
14:00
FT
Hammarby
2 : 1
AIK
16:30
FT
GAIS
2 : 1
Elfsborg
16:30
FT
Varnamo
0 : 2
Kalmar

SWEDEN: Damallsvenskan - Women

14:00
FT
KIF Orebro W
0 : 0
Pitea W
h2h
15:00
FT
Linkoping W
0 : 2
Djurgarden W
h2h
15:00
FT
Trelleborg W
0 : 2
Brommapojkarna W
h2h

SWEDEN: Division 1, Sodra

16:00
FT
Ariana FC
0 : 1
Trollhattan
h2h
16:00
FT
Ljungskile
2 : 2
Jonkoping S.
h2h
16:00
FT
Lund
1 : 0
Tvaaker
h2h
16:00
FT
Onsala
2 : 1
Norrby
h2h

SWEDEN: Division 1, Norra

12:00
FT
Friska Viljor
2 : 2
Vasalund
h2h
13:00
FT
AFC Eskilstuna
1 : 1
Sollentuna
h2h
14:00
FT
Pitea
2 : 2
Stockholm Internazionale
h2h
15:00
FT
Umea
3 : 1
Karlbergs
h2h
17:00
FT
Assyriska
1 : 2
United Nordic
h2h

SWEDEN: Division 2, Norra Gotaland

14:00
FT
Lidkoping
3 : 0
Saffle
h2h

SWEDEN: Division 2, Norra Svealand

16:00
FT
Viggbyholms
2 : 0
Kungsangen
h2h

SWEDEN: Division 2, Norrland

13:00
FT
Bergnasets
2 : 0
Umea Akademi
h2h

SWEDEN: Division 2, Sodra Sveland

14:00
FT
Atvidaberg
3 : 0
Syrianska
h2h
15:00
FT
Arameiska-Syrianska
3 : 0
Mjolby
h2h
16:00
FT
Smedby AIS
0 : 2
Haninge
h2h

SWEDEN: Division 2, Vastra Gotaland

14:00
FT
Bergdalens IK
2 : 1
Astrio
h2h

SWEDEN: Division 2, Sodra Gotaland

13:00
FT
Balkan FC
0 : 0
Rappe
h2h
16:00
FT
Kristianstad
1 : 1
Hassleholms IF
h2h

SWEDEN: Elitettan - Women

14:00
FT
Uppsala W
1 : 0
Sunnana W
h2h
16:00
FT
Kalmar W
0 : 5
Eskilstuna United W
h2h

SWITZERLAND: 1. Liga Classic, Group 1

14:00
FT
Yverdon-2
5 : 0
Portalban
h2h

SWITZERLAND: Nationalliga A, Playoffs - Women

16:00
FT
Servette Chenois W
0 : 0
Young Boys W

TURKEY: Super Lig

18:00
FT
Galatasaray
0 : 1
Fenerbahce

UKRAINE: Premier League

12:00
FT
LNZ Cherkasy
2 : 1
Zorya
14:30
FT
Dnipro
1 : 1
Shakhtar D
14:30
FT
Metalist 1925
3 : 3
Polessya
14:30
FT
Minai
3 : 2
Kolos Kovalivka
14:30
FT
Rukh Lviv
2 : 0
Chornomorets
14:30
FT
Veres
2 : 2
Oleksandria
14:30
FT
Vorskla
3 : 1
Obolon Kyiv

UKRAINE: 2 Liga

12:00
FT
Druzhba Myrivka
1 : 1
Rukh Lviv-2
h2h
12:00
FT
UCSA
4 : 0
Trostianets
h2h
12:00
FT
Zvyagel
1 : 0
Skala Stryi
h2h

UKRAINE: Persha Liga, Relegation round

12:00
FT
Chernihiv
3 : 3
Nyva Ternopil
h2h
12:00
FT
Dinaz Vyshhorod
0 : 0
Metalist Kharkiv
h2h
12:00
FT
Hirnyk-Sport
2 : 3
Bukovyna
h2h
12:00
FT
Kremin
1 : 0
Khust
h2h
12:00
FT
Metallurg Z.
1 : 0
Podillya K.
h2h

UKRAINE: Premier League, Championship round - Women

10:00
FT
Zhytlobud-1 W
3 : 1
Kryvbas W
h2h

UKRAINE: Premier League, Relegation round - Women

15:00
FT
EMC Podolie W
2 : 1
Dynamo Kiev W
h2h

ASIA: AFC U-17 Championship, Playoffs - Women

09:00
FT
China U-17 W
1 : 2
Korea Republic U-17 W
13:00
FT
Korea DPR U-17 W
1 : 0
Japan U-17 W

BAHRAIN: Premier League

18:00
FT
Al Hala Muharraq
0 : 3
Al Ahli Manama
h2h
18:00
FT
Al Hidd
2 : 1
Al Najma Manama
h2h
18:00
FT
Al Shabbab Manama
3 : 2
Busaiteen
h2h
18:00
FT
East Riffa
3 : 0
Al Khalidiyah
h2h
18:00
FT
Muharraq
1 : 1
Sitra
h2h

BHUTAN: National League

12:00
FT
RTC
0 : 1
BFF Academy U-19
h2h

CHINA: FA cup

08:30
FT
Qingdao Elite
1 : 2
Suzhou Dongwu
09:30
FT
Beijing Technology
0 : 1
Guangxi Pingguo Haliao
09:30
Pen
* Ganzhou Ruishi
2 : 2
Liaoning Tieren
11:00
FT
Guangxi Hengchen
2 : 1
Dalian Yingbo
13:30
FT
Hangzhou Wuyue
1 : 2
Chongqing Tonglianglong

CHINA: Super League - Women

09:00
FT
Henan Songshan Longmen W
1 : 1
Shaanxi Changan W
h2h
09:00
FT
Shanghai RCB W
1 : 0
Zhejiang W
h2h
09:00
FT
Yongchuan Chashan W
1 : 1
Hainan Qiongzhong W
h2h

CHINESE TAIPEI: Premier League

09:30
FT
Taipei Vikings
2 : 3
Tatung
h2h
09:30
FT
Taipower
0 : 2
Taichung Futuro
h2h
12:30
FT
Ming Chuan University
1 : 2
AC Taipei
h2h
12:30
FT
Tainan City
4 : 2
Hang Yuen
h2h

HONG KONG: Premier League

09:00
FT
North District
0 : 1
Hong Kong U-23
h2h
09:00
FT
Sham Shui Po
1 : 6
Lee Man
h2h
12:00
FT
HK Rangers
2 : 1
Hong Kong FC
h2h

HONG KONG: Division 1

09:30
FT
Central-Western
5 : 4
Eastern District
h2h
09:30
FT
Citizen AA
2 : 5
Shatin
h2h
09:30
FT
Hoi King
5 : 3
3 Sing
h2h
09:30
FT
Kowloon City
3 : 1
Wong Tai Sin
h2h
09:30
FT
Wing Yee
0 : 7
South China AA
h2h
09:30
FT
Yuen Long
3 : 4
Sai Kung
h2h

INDONESIA: Liga 1, CL Playoffs

14:00
FT
Borneo
2 : 3
Madura United

IRAN: Azadegan league

16:45
Pst
Esteghlal Mollasani
:
Fajr Sepasi
h2h

JAPAN: J-League

07:00
FT
Jubilo Iwata
1 : 1
Urawa Red Diamonds
07:00
FT
Kyoto Purple Sanga
0 : 5
Sanfrecce Hiroshima
07:00
FT
Machida Zelvia
5 : 0
Tokyo Verdy
08:00
FT
F.C.Tokyo
1 : 1
Yokohama F. Marinos
08:00
FT
Gamba Osaka
3 : 1
Kawasaki Frontale
08:00
FT
Kashima Antlers
1 : 0
Vissel Kobe
09:00
FT
Kashiwa Reysol
2 : 1
Consadole Sapporo
09:00
FT
Shonan Bellmare
2 : 1
Albirex Niigata

JAPAN: J-League 2

07:00
FT
Fagiano Okayama
2 : 0
Ventforet Kofu
07:00
FT
Renofa Yamaguchi
2 : 1
Fujieda MYFC
10:00
FT
Tochigi SC
1 : 2
Vegalta Sendai

JAPAN: J-League 3

06:00
FT
Gainare Tottori
0 : 3
Sagamihara
h2h
07:00
FT
Azul Claro Numazu
0 : 0
Vanraure Hachinohe
h2h

JAPAN: Nadeshiko League - Women

06:00
FT
Harima Albion W
1 : 0
Bunnies Gunma W
h2h
06:00
FT
Iga Kunoichi W
1 : 3
Shizuoka W
h2h
06:00
FT
Miyazaki W
1 : 0
Nittaidai W
h2h

JAPAN: WE League - Women

07:00
FT
Cerezo Osaka W
1 : 2
Vegalta Sendai W
h2h
07:00
FT
Nojima Stella W
2 : 1
Elfen Saitama W
h2h
07:00
FT
Omiya Ardija W
0 : 1
Parceiro Nagano W
h2h

JAPAN: Football League

06:00
FT
Criacao Shinjuku
1 : 1
Verspah Oita
h2h
06:00
FT
Maruyasu Okazaki
3 : 0
Yokogawa Musashino FC
h2h
06:00
FT
Reinmeer Aomori
2 : 2
Tochigi City
h2h
06:00
FT
Veertien Mie
1 : 3
Atletico Suzuka
h2h
12:30
FT
Okinawa SV
3 : 1
Sony Sendai FC
h2h

JORDAN: Premier League

18:00
FT
Al Aqaba
0 : 2
Maan
h2h
18:00
FT
Al-Ramtha
0 : 1
Al Ahly
h2h
18:00
FT
Al-Weehdat
6 : 2
Sahab
h2h
18:00
FT
Shabab Alordon
4 : 0
Moghayer Al Sarhan
h2h

KOREA REPUBLIC: K-League 1

09:30
FT
FC Seoul
1 : 2
Daegu FC
09:30
FT
Gangwon FC
1 : 0
Ulsan
09:30
FT
Gwangju
0 : 3
Jeonbuk Motors
12:00
FT
Suwon City
1 : 0
Pohang Steelers

KOREA REPUBLIC: K-League 2

09:30
FT
Cheonan City
0 : 1
Anyang
09:30
FT
Seongnam
0 : 1
Busan I Park
12:00
FT
Gyeongnam FC
1 : 3
Gimpo Citizen

KOREA REPUBLIC: K4 League

08:00
FT
Chungju Citizen
4 : 1
Sejong Vanesse
h2h
08:00
FT
Namyangju
4 : 2
Dangjin Citizen
h2h
08:00
FT
Seoul United
3 : 3
Daejeon Citizen-2
h2h

KOREA REPUBLIC: K3 League

08:00
FT
Gangneung
0 : 0
Chuncheon
h2h
08:00
FT
Gimhae
0 : 2
Mokpo City
h2h
08:00
FT
Gyeongju KHNP
3 : 0
Daegu-2
h2h

KYRGYZSTAN: Top Liga

13:30
FT
Neftchi Kochkor-Ata
0 : 0
Dordoi Bishkek
h2h
16:00
FT
Muras United
1 : 0
Aldier
h2h
00:00
FT
Ilbirs
3 : 3
FK Kara Balta
h2h

MACAO: Elite League, Champion round

12:00
FT
Cheng Fung
1 : 2
Benfica Macau
h2h
14:15
FT
Hang Sai
1 : 7
Chao Pak Kei
h2h

MALAYSIA: Super League

10:45
FT
Kuching FA
2 : 2
Pahang
h2h
14:15
FT
Penang
0 : 0
Terengganu
h2h

MONGOLIA: Premier League

10:15
FT
Khoromkhon
3 : 2
Erchim
h2h
13:15
FT
Tuv Buganuud
1 : 0
Falcons
h2h

MYANMAR: MNL League Cup

11:15
FT
Chinland
1 : 3
University
11:30
FT
Yangon United
3 : 1
Mahar United

OMAN: Premier League

17:15
FT
Al Nasr Salalah
2 : 0
Sur
h2h
17:15
FT
Al Wehda
2 : 5
Oman FC
h2h
17:15
FT
Al-Seeb
2 : 1
Al-Nahda
h2h
17:15
FT
Alshabab
1 : 1
Bahla
h2h
17:15
FT
Ibri
1 : 2
Sohar
h2h
17:15
FT
Rustaq
2 : 1
Dhufar
h2h

PHILIPPINES: PFL

09:30
FT
United City
10 : 0
Manila Montet
h2h
11:00
FT
Cebu FC
5 : 0
Philippine Air Force
h2h
12:15
FT
Tuloy
2 : 3
Manila Digger
h2h
15:00
FT
Philippine Army
3 : 4
Loyola
h2h

QATAR: Emir Cup

18:00
Pen
Al Gharrafa Club Doha
2 : 2
Qatar SC *

SAUDI ARABIA: Youth League

Al Hazm U-19
-
Al Nasr Riyadh U-19
h2h
Al Jeel U-19
-
Al-Khaleej U-19
h2h

SINGAPORE: Premier League

12:00
FT
Tanjong Pagar Utd Fc
0 : 5
Balestier Khalsa

TAJIKISTAN: Visshaya Liga

14:00
FT
Ravshan
3 : 0
Kuktosh
h2h
15:00
FT
Istiqlol
6 : 1
Eskhata
h2h

THAILAND: League 1

12:30
FT
Khonkaen United
5 : 1
Sukhothai
h2h
13:00
FT
Nakhon Pathom
1 : 3
BG Pathum United
h2h
14:00
FT
Ratchaburi
2 : 2
Thai Port
h2h

UAE: Division 1

16:10
FT
Al Arabi Al Quwain
3 : 2
Dubai United
h2h
16:10
FT
Al Dhafra
2 : 2
Gulf United
h2h
16:10
FT
Al Hamriyah
0 : 0
Al-Taawon
h2h
16:10
FT
Al Jazeera Al Hamra
0 : 2
Al Urooba
h2h
16:10
FT
Dibba Al Hisn
4 : 1
Dubai City
h2h
16:10
FT
Masafi
1 : 2
Al Thaid
h2h
16:10
FT
Masfut
0 : 2
Dibba Al Fujairah
h2h

UZBEKISTAN: PFL

16:00
FT
Navbahor Namangan
1 : 0
Neftchi Fergana
16:00
FT
Olmaliq FK
5 : 3
Sogdiana

VIETNAM: V League 2

12:00
FT
Hoa Binh
0 : 0
Phu Dong
h2h
13:00
FT
Binh Phuoc
3 : 0
Dong Nai
h2h
14:15
FT
PVF-CAND
4 : 1
Long An Tan An
h2h

AFRICA: CAF Confederation Cup - Play Offs

19:00
FT
Zamalek
1 : 0
RSB Berkane

ANGOLA: Girabola

16:00
FT
Sagrada Esperanca
3 : 0
Desportivo Huila
h2h
16:00
Pst
Sao Salvador
:
Bravos do Maquis
h2h
16:30
FT
Academica Lobito
0 : 0
Interclube
h2h
16:30
FT
Santa Rita FC
1 : 0
Primeiro de Agosto
h2h

BENIN: Championat National, Championship Group

17:00
FT
Damissa
1 : 2
Espoir Savalou
h2h
17:00
FT
Dynamo Abomey
2 : 2
Bani Ganse
h2h
17:00
FT
Loto
0 : 0
Cavaliers
h2h
17:00
FT
Tukunnin
0 : 1
Dadje
h2h

BOTSWANA: Premier League

15:00
FT
Matebele
0 : 0
VTM FC
h2h
15:00
FT
Security Systems
3 : 3
Sua Flamingoes
h2h
15:00
FT
Township Rollers
1 : 0
Jwaneng Galaxy
h2h

BURKINA FASO: Premier League

18:00
FT
USFA
0 : 1
ASFA-Yennenga
h2h

BURUNDI: National cup

15:00
FT
Le Messager Ngozi
1 : 2
Rukinzo

CABO VERDE: Campeonato Nacional

19:00
FT
Os Sanjoanenses
0 : 1
Derby FC
h2h
19:00
FT
Ultramarina
0 : 3
Academica Boavista
h2h

CONGO: Ligue 1

14:00
FT
Inter Club
2 : 2
Cheminots
h2h
16:30
FT
Kondzo
1 : 3
AC Leopards
h2h

COTE DIVORE: Ligue 1

17:30
FT
SOL FC
2 : 0
Denguele
h2h
20:00
FT
Stade dAbidjan
0 : 0
AFAD
h2h

DR CONGO: Super Ligue, Championship round

16:30
FT
Vita Club
0 : 1
Maniema Union
h2h

EGYPT: Premier League

17:00
FT
Ismaily SC
0 : 2
Pyramids
h2h

ESWATINI: Premier League

13:00
FT
Manzini Sea Birds
1 : 1
Illovo
h2h
13:00
FT
Manzini Wanderers
2 : 4
Denver
h2h
13:00
FT
Moneni Pirates
1 : 1
Ezulwini United
h2h
15:00
FT
Highlander
0 : 4
Green Mamba
h2h
15:00
FT
Madlenya
0 : 1
Nsingizini Hotspurs
h2h
15:00
FT
Mbabane Swallows
3 : 1
Young Buffaloes
h2h
15:00
FT
Royal Leopards
3 : 2
Eswatini Rangers
h2h

ETHIOPIA: Premier League

14:00
FT
Adama Kenema
2 : 1
Sidama Bunna
h2h
17:00
FT
Shashemene Kenema
1 : 2
Etheopia Bunna
h2h

GHANA: Premier League

17:00
FT
Bechem United
3 : 1
Karela
h2h
17:00
FT
FC Dreams
1 : 2
Hearts of Lions
h2h
17:00
FT
Hearts of Oak
0 : 1
Aduana Stars
h2h
17:00
FT
Medeama SC
1 : 0
Real Tamale
h2h
17:00
FT
Nsoatreman
4 : 0
Bibiani Gold Stars
h2h
17:00
FT
Samartex
3 : 0
Bofoakwe Tano
h2h

KENYA: Premier League

12:00
FT
Nzoia Sugar
0 : 0
Nairobi City Stars
h2h
14:00
FT
Bandari
2 : 2
Sofapaka
h2h
14:00
FT
Gor Mahia
3 : 0
Muhoroni Youth
h2h
14:00
FT
Leopards
0 : 1
Bidco United
h2h

LIBYA: Premier League

16:30
FT
Al Taawun
1 : 1
Al Moroooj
h2h
16:30
FT
Al-Anwar
1 : 0
Al Sadaqa
h2h
16:30
FT
Alahly Benghazi
4 : 0
Al-Suqoor
h2h

MALAWI: Super League

14:30
FT
Bangwe All Stars
0 : 1
MAFCO
h2h
14:30
FT
Dedza Dynamos
0 : 0
Chitipa United
h2h
14:30
FT
Karonga United
1 : 1
CIVO United
h2h
14:30
FT
Silver
2 : 0
Mighty Wanderers
h2h

MALI: Premier League

18:30
FT
Stade Malien
1 : 0
Real Bamako
h2h
20:30
FT
USFAS Bamako
3 : 0
Police Bamako
h2h

MAURITANIA: Premier League

Nouadhibou
-
Kaedi
h2h

MOZAMBIQUE: Mocambola

15:00
FT
Baia de Pemba
1 : 1
Nacala
h2h
15:00
Pst
Costa do Sol
:
Textafrica Chimoio
h2h
15:00
FT
Ferroviario Beira
1 : 0
Ferroviario Maputo
h2h
15:00
FT
Vilanculo
2 : 3
Black Bulls Maputo
h2h

NIGER: Ligue 1

17:30
FT
Liberte
1 : 1
Zumunta
h2h
17:30
FT
Renaissance FK
0 : 2
Nigelec
h2h
17:30
FT
Tagour Provincial Club
0 : 0
Espoir FC
h2h
17:30
FT
Tahoua
0 : 3
Jangorzo
h2h

NIGERIA: NPFL

17:00
FT
Rivers United
3 : 2
Niger Tornadoes
h2h

SENEGAL: Ligue 1

19:00
FT
Casa Sport
2 : 2
Stade de Mbour
h2h
19:00
FT
Jaraaf
0 : 0
Jamono Fatick
h2h
19:00
FT
Pikine
3 : 1
Teungueth
h2h
19:00
FT
Sonacos
0 : 0
Ouakam
h2h

SIERRA LEONE: Premier League

Kahunla Rangers
-
Old Edwardians
h2h
18:15
FT
SLIFA Mount Aureol
2 : 0
Kholifa Stars
h2h
19:00
FT
Bo Rangers
1 : 0
Diamond Stars
h2h

SOMALIA: First Division

14:30
FT
Dekedda
1 : 0
Mogadishu City
h2h

SOUTH AFRICA: Division 1

15:00
FT
Black Leopards
2 : 0
NB La Masia
h2h
15:00
FT
JDR Stars
1 : 2
Maritzburg United
h2h
15:00
FT
Magesi
2 : 2
Venda
h2h
15:00
FT
Marumo Gallants
1 : 0
Orbit College
h2h
15:00
FT
Milford
2 : 1
Pretoria Callies
h2h
15:00
FT
Platinium City
1 : 2
Hungry Lions
h2h
15:00
FT
Univ. of Pretoria
1 : 1
Baroka
h2h
15:00
FT
Upington City
0 : 0
Casric Stars
h2h

TANZANIA: Federation Cup

12:30
FT
Ihefu
0 : 0
Young Africans

TOGO: Championnat National

16:00
Pst
Binah
:
Gbikinti Bassar
h2h
16:00
Pst
Doumbe de Mango
:
Tambo
h2h
16:00
Pst
Dynamic Togolais
:
Kara
h2h
16:00
Pst
Entente-2
:
Gbohloe-su Des Lacs
h2h
16:00
Pst
Espoir Tsevie
:
ASKO de Kara
h2h
16:00
Pst
Gomido
:
Unisport
h2h
16:00
Pst
OTR
:
Barracuda
h2h
16:00
Pst
Semassi
:
Kakadl
h2h

TUNISIA: National cup

15:30
FT
Monastir
2 : 0
Gabes
15:30
AET
Olympique Beja
2 : 1
Jerba
15:30
AET
Progres Sakiet
1 : 2
Bizertin
15:30
Pen
* Sporting Ben Arous
2 : 2
Omrane

ZAMBIA: Super League

15:00
FT
FC MUZA
0 : 0
Green Buffaloes FC
h2h
15:00
FT
Nkana
1 : 0
Kansanshi
h2h

ZIMBABWE: Premier League

15:00
FT
CAPS United
1 : 1
Dynamos
h2h
15:00
FT
Chicken Inn
3 : 2
Simba Bhora
h2h
15:00
FT
Manica
2 : 0
Green Fuel
h2h

COSTA RICA: Primera Division, Playoffs

Deportivo Saprissa
-
San Carlos

COSTA RICA: Liga de Ascenso, Promotion Playoffs

19:00
FT
Jicaral
2 : 1
Santa Ana FC

GRENADA: Premier League

Camerhogne
-
Mt. Rich
h2h
Shamrock FC
-
Paradise
h2h
St. Johns
-
Hurricanes
h2h

GUATEMALA: Liga Nacional, Playoffs

Municipal
-
Mixco

HONDURAS: Liga Nacional, Playoffs

CD Olimpia
-
Marathon

JAMAICA: Premier League, Play Offs

22:00
21 '
Waterhouse
0 : 0
Arnett Gardens
Mount Pleasant Academy
-
Cavalier

MEXICO: Liga MX, Play Offs

Cruz Azul
-
Monterrey

MEXICO: Liga Premier Serie A, Playoffs

05:00
FT
Los Cabos United
0 : 0
Alacranes de Durango

MEXICO: U-23 League, Playoffs

18:00
FT
Necaxa U-23
1 : 2
Pachuca U-23

SURINAM: Hoofdklasse

Inter Wanica
-
PVV
h2h
Transvaal
-
Broki
h2h

TRINIDAD and TOGABO: Pro League

1976 Phoenix FC
-
Morvant Caledonia
h2h
Club Sando
-
La Hopquetta Rangers
h2h
Defence Force
-
Cunupia
h2h
Point Fortin
-
AC Port of Spain
h2h
Police FC
-
FC Central
h2h

USA: NWSL - Women

Gotham W
-
Chicago Red Stars W
h2h
Seattle Reign W
-
Orlando Pride W
h2h

USA: USL League One

Spokane Velocity
-
Forward Madison
h2h

USA: USL League Two

Lane United
-
Midlakes United
h2h
Tacoma Stars
-
Ballard
h2h
West Seattle Junction
-
Portland U-23
h2h
Long Island
-
New Jersey Copa
h2h
Miami
-
Sarasota Paradise
h2h
Weston
-
Swan City
h2h
Boston City
-
Vermont Green
h2h
Buffalo
-
Toledo Villa
h2h
Cedar
-
Manhattan
h2h
St. Charles
-
Chicago City
h2h
Davis Legacy
-
Marin
h2h
Monterey Bay-2
-
Glens SC
h2h

USA: MLS Next Pro

Inter Miami-2
-
Carolina Core
h2h
21:00
70 '
Minnesota-2
2 : 1
Tacoma Defiance
h2h
21:00
72 '
New England-2
1 : 1
Philadelphia Union-2
h2h
New York Red Bulls-2
-
FC Cincinnati-2
h2h
Colorado Rapids-2
-
Vancouver Whitecaps-2
h2h
The Town
-
Los Angeles FC-2
h2h
Ventura County
-
Real Monarchs
h2h

ARGENTINA: Primera Nacional

18:45
FT
Atlanta CA
2 : 0
Atletico Rafaela
h2h
20:00
FT
Arsenal S
0 : 2
Tristan Suarez
h2h
20:00
FT
Guilermo Brown
0 : 2
Agropecuario
h2h
20:30
FT
Aldosivi
1 : 0
Almagro
h2h
20:30
FT
Chacarita Juniors
2 : 2
Racing Cordoba
h2h
20:30
90+
Defensores Unidos
0 : 0
Deportivo Madryn
h2h
20:30
FT
Gimnasia Mendoza
2 : 1
Deportivo Moron
h2h
20:45
67 '
Colon Santa Fe
0 : 0
Chaco For Ever
h2h
21:00
66 '
San Martin SJ
1 : 0
All Boys
h2h
Estudiantes Rio Cuarto
-
Defensores Belgrano
h2h

ARGENTINA: Primera B, Apertura

17:00
FT
Deportivo Laferrere
1 : 0
Dep. Merlo
h2h
20:30
FT
Fenix A
1 : 1
San Martin Burzaco
h2h
22:00
29 '
Ferrocarril Midland
0 : 0
Acassuso
h2h

ARGENTINA: Torneo Federal A

16:00
FT
Biblioteca Atenas
1 : 0
Ferro Carril Oeste GP
h2h
20:00
FT
Circulo Deportivo
0 : 0
Germinal
h2h
20:00
FT
Santamarina
0 : 0
Villa Mitre
h2h
20:30
90+8
Crucero del Norte
0 : 0
Juventud Antoniana
h2h
20:30
FT
Def. de Pronunciamiento
0 : 0
Independiente Chivilcoy
h2h
20:30
FT
El Linqueno
1 : 0
Gimnasia Concepcion
h2h
20:30
FT
Olimpo
2 : 0
Sansinena
h2h
20:30
90+
San Martin Mendoza
0 : 0
Deportivo Camioneros
h2h
20:30
FT
Union Sunchales
0 : 0
San Martin Formosa
h2h
21:00
70 '
9 de Julio Rafaela
2 : 0
Douglas Haig
h2h
21:00
75 '
Argentino MM
1 : 0
Juventud Unida CS
h2h
21:00
61 '
Boca Unidos
0 : 1
Sarmiento de La Banda
h2h
21:00
64 '
Cipolletti
0 : 0
Kimberley
h2h
21:00
62 '
Gutierrez Mendoza
0 : 0
Ciudad Bolivar
h2h
21:00
75 '
Sol de America FC
1 : 0
Sarmiento Resistencia
h2h
21:00
66 '
Sportivo Estudiantes
1 : 1
Huracan Las Heras
h2h
21:00
69 '
Sportivo Las Parejas
0 : 0
Sportivo Belgrano
h2h

ARGENTINA: Primera C, Apertura

20:30
90+3
Berazategui
2 : 3
Centro Espanol
h2h
20:30
FT
El Porvenir
0 : 0
Central Ballester
h2h
20:30
FT
General Lamadrid
2 : 0
Juventud Unida SM
h2h
20:30
90+6
JJ Urquiza
0 : 1
CA Atlas
h2h
20:30
FT
Real Pilar
0 : 1
Argentino Rosario
h2h

ARGENTINA: Primera A, Apertura - Women

16:00
FT
Independiente W
0 : 0
Urquiza W
h2h
19:00
FT
Gimnasia La Plata W
6 : 0
Excursionistas W
h2h
20:00
FT
Belgrano Cordoba W
0 : 0
Estudiantes W
h2h

ARGENTINA: Liga Profesional, Round 2

20:00
FT
Barracas Central
1 : 1
Sarmiento
20:30
FT
Platense
0 : 0
Independiente
Banfield
-
Huracan
Talleres Cordoba
-
Tucuman
CA Central Cordoba
-
Boca Juniors

BOLIVIA: Primera Division, Clausura

21:00
71 '
Guabira
0 : 1
Aurora
h2h
Bolivar
-
Tomayapo
h2h
Wilstermann
-
The Strongest
h2h

BRAZIL: Serie B

16:00
FT
Santos
4 : 0
Brusque
h2h
21:00
72 '
Mirassol
1 : 0
Ituano
h2h
21:00
73 '
Operario PR
0 : 0
Ceara
h2h

BRAZIL: Serie C, First stage

21:30
HT
Londrina
1 : 0
Sao Bernardo
h2h
21:30
HT
Remo
0 : 0
Tombense
h2h
Ferroviario
-
ABC Natal
h2h

BRAZIL: Serie D

20:30
FT
Brasiliense
1 : 1
Mixto
h2h
21:00
66 '
Cameta
3 : 0
Moto Club MA
h2h
21:00
65 '
Retro FC
1 : 1
Itabaiana
h2h
21:00
70 '
Tocantinopolis
2 : 1
Altos
h2h
21:00
66 '
Treze
3 : 0
Iguatu
h2h
22:00
31 '
CRAC
0 : 0
Anapolis
h2h
22:00
32 '
Concordia AC
0 : 0
Barra Mansa
h2h
22:00
67 '
Costa Rica EC
1 : 0
Pouso Alegre
h2h
22:00
33 '
Fluminense PI
1 : 0
River
h2h
America RN
-
Potiguar de Mossor
h2h

BRAZIL: Brasileiro - Women

Ferroviaria W
-
America MG W
h2h

BRAZIL: Carioca 2, First stage

20:00
FT
Resende
2 : 0
Americano
h2h

BRAZIL: Mineiro 2

16:00
FT
Betim
1 : 1
Nacional de Muriae
h2h
Varginha
-
URT
h2h

BRAZIL: Brasiliero A2 - Women

20:00
FT
Uniao Desportiva W
0 : 2
JC W
h2h
20:00
FT
VF4 W
1 : 2
Remo W
h2h
21:00
72 '
Amazonia W
1 : 0
FC Fortaleza W
h2h

BRAZIL: Paulista U-20

20:00
FT
Sao Paulo U-20
2 : 0
Oeste U-20
h2h

BRAZIL: Goiano 2

20:30
FT
ASEEV
0 : 1
Centro Oeste
h2h
Santa Helena
-
Trindade
h2h
21:00
63 '
Anapolina
2 : 1
ABECAT Ouvidorense
h2h

BRAZIL: Matogrossense 2

Santa Cruz MT
-
Caseres
h2h
Sport Sinop
-
Juara
h2h
Uniao Rondonopolis
-
Operario MT
h2h

CHILE: Primera Division

18:30
FT
Nublense
2 : 2
OHiggins
Colo Colo
-
Palestino

CHILE: Primera B

18:30
FT
Antofagasta
2 : 1
Magallanes
h2h
21:00
70 '
Santiago Wanderers
2 : 1
Curico Unido
h2h
Rangers Talca
-
U. Concepcion
h2h

CHILE: Segunda Division

18:30
FT
Provincial Ovalle
4 : 0
Real San Joaquin
h2h
21:00
70 '
General Velasquez
1 : 1
Concepcion
h2h
Lautaro de Buin
-
Concon National
h2h

COLOMBIA: Liga - Women

22:00
32 '
Deportes Pereira W
1 : 0
Santa Fe W
h2h

COLOMBIA: Primera Division, Apertura Quadrangular

Junior
-
Deportes Pereira
Millonarios
-
Atletico Bucaramanga

ECUADOR: Liga Pro, First stage

20:00
FT
Mushuc Runa
5 : 0
Delfin
22:30
2 '
Aucas
0 : 0
Universidad Catolica Quito
Cumbaya
-
Barcelona Guayaquil

PARAGUAY: Division Profesional, Apertura

General Caballero JLM
-
Sportivo Luqueno
02:00
45+5
Sol de America
0 : 2
Cerro Porteno

PARAGUAY: Division Intermedia

16:00
FT
Deportivo San Lorenzo
1 : 0
Sportivo Carapegua
h2h
16:00
FT
Martin Ledesma
1 : 0
Pastoreo
h2h

PERU: Primera Division, Apertura

20:00
FT
ADT Tarma
2 : 0
Comerciantes Unidos
Los Chankas
-
Alianza Atletico
Carlos Manucci
-
Univ. Cesar Vallejo
Alianza Lima
-
Deportivo Garcilaso

PERU: Liga - Women

17:30
FT
UNSAAC W
2 : 6
U. de Deportes W
h2h
20:00
FT
Killas W
1 : 1
Carlos Manucci W
h2h

PERU: Liga 2

18:00
FT
Inti Gas Ayacucho
1 : 0
Deportivo Coopsol
h2h
22:15
14 '
Dep. Llacuabamaba
0 : 0
Molinos El Pirata
h2h

URUGUAY: Primera Division, Apertura

17:30
FT
Danubio
0 : 1
Racing Montevideo
20:00
FT
Boston River
2 : 0
Cerro M.
22:30
1 '
Wanderers
0 : 0
Cerro Largo

URUGUAY: Segunda Division

15:00
FT
Sud America
2 : 1
Albion
h2h
15:00
FT
Uruguay Montevideo
1 : 2
Juventud
h2h
20:00
FT
Atenas
0 : 0
Colon Uruguay
h2h
20:30
90+
Tacuarembo
0 : 1
Plaza Colonia
h2h

VENEZUELA: Primera Division, Playoffs

Carabobo
-
Angostura
Puerto Cabello
-
Portuguesa FC

VENEZUELA: Segunda Division

21:30
HT
Atletico La Cruz
0 : 0
Dynamo Puerto
h2h
21:30
HT
El Vigia FC
2 : 1
Urena
h2h
21:30
HT
Miranda
2 : 0
Minerven Bolivar
h2h
22:00
31 '
Aragua
0 : 0
Academia Rey
h2h
22:00
31 '
Trujillanos
0 : 0
Real Frontera SC
h2h

AUSTRALIA: Queensland Premier League 2

08:15
FT
Grange Thistle
1 : 2
Holland Park Hawks
h2h

AUSTRALIA: Queensland Premier League

08:45
FT
St George Willawong
3 : 2
Brisbane Strikers
h2h
10:00
FT
Logan Lightning
4 : 0
Mitchelton
h2h

AUSTRALIA: NPL Victoria

08:00
FT
Heidelberg United
1 : 1
Altona Magic
h2h

AUSTRALIA: NPL Queensland

07:00
FT
Sunshine Coast Wanderers
3 : 0
Brisbane Roar-2
h2h
08:30
FT
Moreton City
2 : 0
Rochedale Rovers
h2h

AUSTRALIA: NPL Northern NSW

06:30
FT
New Lambton
0 : 1
Charlestown Azzurri
h2h
06:30
FT
Newcastle Olympic
1 : 1
Cooks Hill United
h2h
06:30
FT
Weston Workers
0 : 2
Edgeworth Eagles
h2h

AUSTRALIA: NPL Capital Territory

07:00
FT
Canberra
0 : 0
Monaro Panthers
h2h
07:00
FT
Tuggeranong United
6 : 0
Yoogali CT
h2h

AUSTRALIA: NPL Victoria Youth League

05:00
FT
Dandenong City U-23
2 : 0
Avondale U-23
h2h
08:00
FT
Melbourne Knights U-23
0 : 6
South Melbourne U-23
h2h
10:15
FT
Heidelberg United U-23
4 : 5
Altona Magic U-23
h2h

AUSTRALIA: NPL Victoria League 2

07:00
FT
Melbourne Victory U-21
1 : 2
Northcote City
h2h

AUSTRALIA: Queensland Premier League 3

10:00
FT
Virginia United
5 : 2
Acacia Ridge
h2h

AUSTRALIA: NPL Queensland Youth League

06:15
FT
Moreton City U-23
3 : 2
Rochedale Rovers U-23
h2h
09:15
FT
Sunshine Coast U-23
2 : 6
Brisbane Roar U-23
h2h

AUSTRALIA: North NSW League 1

06:30
FT
Cessnock City
1 : 3
Kahibah
h2h

AUSTRALIA: NPL New South Wales League 3

08:00
FT
Hurstville FC
1 : 0
Inner West Hawks
h2h
09:00
FT
Newcastle Jets-2
6 : 0
Hawkesbury City SC
h2h

AUSTRALIA: Queensland PL Youth

06:30
FT
St George Willawong U-23
2 : 5
Brisbane Strikers U-23
h2h
07:45
FT
Logan United U-23
3 : 1
Mitchelton U-23
h2h

AUSTRALIA: NPL Queensland - Women

08:00
FT
Peninsula Power W
0 : 3
Lions W
h2h
09:00
FT
Souths United W
1 : 2
Brisbane Olympic W
h2h

INTERNATIONAL: Friendlies - Woman

11:00
FT
Czech Republic U-16 W
1 : 7
Sweden U-16 W
11:00
FT
Switzerland U-16 W
3 : 0
Latvia U-16 W

WORLD: INTERNATIONAL FRIENDLIES

16:00
FT
Sudan
0 : 1
Tanzania